II półfinał rozegrany!

II półfinał rozegrany!

Drużyny Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Pile W FINALE I POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY O SZTUKACH PLASTYCZNYCH!

Gratulujemy!

Dzisiaj – 17 marca 2022 r. – w Centrum Integracji Społeczno- Kulturalno-Naukowej „ISKRA” – czyli w budynku dawnego kina „Iskra” przy ul. Kilińskiego – miał miejsce drugi półfinał I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych, odbywającego się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Zmierzyły się ekipy: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, Zespołu Szkół Budowlanych w Pile, Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

Do finału Turnieju, który odbędzie się 24 marca, awansowały drużyny: Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile (42 punkty!) oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Pile (40 punktów!).

Tym samym w finale turnieju zmierzą się:

Zespół Szkół Technicznych w Pile (Mechanik) – 47 pkt. (opiekun: Danuta Rosa)

Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile – 42 pkt. (opiekun: Justyna Szymańska)

Zespół Szkół Budowlanych w Pile – 40 pkt. (opiekun: Justyna Szymańska, Adrianna Megger)

I LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Pile – 36 pkt. (opiekun: Joanna Rachuba)

Zapowiada się emocjonująca walka finałowa! Przypomnijmy – zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody (wyjazdy do teatrów w Warszawie, Poznaniu oraz na spektakle w Pile).

Już gratulujemy finalistom, ale i wszystkim pozostałym drużynom półfinałów! Poziom konkursu został oceniony na bardzo wysoki – szeroki zakres pytań wymagał solidnego przygotowania i ogromnej wiedzy, toteż wszyscy uczestnicy Turnieju zasłużyli na wielkie brawa!

Szczególnie serdecznie pozdrawiamy naszych gości ze szkół w Wyrzysku i Łobżenicy – cieszymy się, że byliście z nami w Pile!

Dziękujemy opiekunkom wszystkich drużyn i wszystkim kibicom, którzy zasiedli na widowni, dziękujemy także Krzysztofowi Sadowskiemu, członkowi Zarządu Powiatu w Pile, który otworzył dzisiejszy półfinał i dodał otuchy jego uczestnikom.

Organizatorami Turnieju są: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, które ufundowało upominki dla wszystkich uczestników półfinału.

Więcej zdjęć: na naszym profilu na FB (link: https://www.facebook.com/bwa1976bwa2016/posts/1402541950178502

Skip to content