Zapraszamy na spotkania przy „Przystankach Polskości”!

Zapraszamy na spotkania przy „Przystankach Polskości”!

 
Pilska Galeria BWA realizuje zadanie „Przystanki Polskości” – projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.
Naszą Koalicję dla Niepodległej tworzy Powiat Pilski, pilskie szkoły: Zespół Szkół Gastronomicznych i Zespół Szkół Ekonomicznych, wyrzyski Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury oraz nasze BWA.
W ramach projektu powstały w Pile cztery Przystanki Polskości, przy których odbędą się lekcje historyczne poświęcone Bitwie Warszawskiej i bohaterom z terenu powiatu pilskiego, którzy brali udział w wojnie polsko- bolszewickiej. Poprowadzi je historyk i regionalista Roman Chwaliszewski.
W lekcjach wezmą udział uczniowie pilskich szkół: ZSG i ZSE oraz młodzież z Wyrzyska. A ponieważ spotkania odbywać się będą w plenerze zapraszamy na nie wszystkich chętnych.
Przystanki zaopatrzone w gabloty z historycznymi informacjami, archiwalnymi zdjęciami oraz współczesnymi, wykonanymi podczas fotograficznego pleneru z udziałem naszych fotografików w Hercowie (o tych działaniach informowaliśmy wcześniej poprzez naszą stronę) stanęły przy wspomnianych szkołach, przed MGOK w Wyrzysku oraz na dziedzińcu BWA. Zapraszamy!
Piła, ZSG, 15 października (czwartek) godz. 10.40
Piła, ZSE, 15 października (czwartek), godz. 11.35
Piła, Galeria BWA, 15 października (czwartek), godz. 12.30
Wyrzysk, MGOK, 16 października (piątek), godz. 9.00
Skip to content