Zaduszki artystyczne w BWA – w sobotę, 2 listopada, godz. 17.00

Zaduszki artystyczne w BWA – w sobotę, 2 listopada, godz. 17.00

Zbliża się listopad, a z listopadem dni, kiedy to w szczególny sposób wspominamy naszych Bliskich Zmarłych. 2 listopada, w Zaduszki, zaprosimy Was – podobnie jak rok temu – na spotkanie poświęcone Artystom, których nie ma już wśród nas.

Będzie to piękny, nastrojowy wieczór. Przypomnimy wspaniałych Twórców związanych z Piłą, którzy odeszli do wieczności,pokażemy Ich prace pochodzące ze zbiorów własnych naszej Galerii, zapalimy świeczki. Przez chwilę jeszcze pobędziemy z Nimi i… dla Nich.

Będzie także muzyczna niespodzianka… Wystąpi grupa Megger Band – z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Megger Band to pięcioosobowa grupa z Wyrzyska, która wraca do kultowych korzeni muzyki rockowej, światowej i polskiej. Starają się – zarówno muzycznie jak i wizerunkowo – przypomnieć najlepszych wykonawców muzyki hardrockowej od lat 70. do dnia dzisiejszego. Deep Purple, AC/DC, Procol Harum, UFO, Gary Moore, Brekout, Skaldowie, Budka Suflera, Perfect – to tylko niektóre zespoły i wykonawcy, których utwory wykonuje zespół.

Członkowie grupy to osoby, które po obowiązkach dnia codziennego zanurzają się w wir muzyki. To sprawia, że ich akumulatory napełniają się niesamowitą energią. Energią tą starają się zarażać odbiorców na większych jak i mniejszych koncertach. Występowali już w wielu miejscach, zagrali mnóstwo kapitalnych koncertów, m.in. na XV Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych Borne Sulinowo, na zlotach motocyklowych w Nakle nad Notecią, w Łobżenicy, w Nowym Dworze, na Dniach Żnina 2019. Grali także w Pile, m.in. w „Rockopolis” i w „Wyspiarzu”.

W skład zespołu wchodzą:

Henryk Megger – doświadczony gitarzysta basowy, który w latach 70. założył zespół „TRUWERSI”; zagrał mnóstwo koncertów;

Ryszard Zawadzki – klawiszowiec rockowy, który wykształcenie muzyczne uzyskał w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile i od młodzieńczych lat grywał w różnych składach i na różnych imprezach w Pile i okolicach. Jedne z bardziej znanych formacji rockowych, w których grywał, to  „Brylant”, „Alter Ego”.

Jacek Nowakowski – gitarzysta solowy. Początek jego przygody z muzyką zaczął się od odwiedzin Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim, gdzie zafascynowany gitarą i innymi instrumentami zaczął ćwiczyć i grać. Nagrał – jako gitarzysta basowy – płytę z grupą „No Fear”- w stylu hardcore;

Michał Falender – perkusista. Gra na tym pięknym instrumencie od 16 lat brał udział w bardzo wielu projektach między innymi: Ugly Beautiful, Satellite Escape, Stratus, Pocket Size Sun, Gloria Maria band.

Maciek Stafski- wokalista. Samouk, zaczął śpiewać, gdy był małym chłopcem. I ciągle sprawia mu to przyjemność…

Grypa na wieczór w Galerii BWA przygotuje specjalny program, pełen wspomnień i muzyki, m.in. tych kompozytorów i wykonawców, których już nie ma wśród nas.

Zapraszamy.

 

Skip to content