Wystawa – Złota dekada Polonii Piła

Wystawa – Złota dekada Polonii Piła

Wielkie wydarzenia, wspaniałe mecze, najlepsi żużlowcy świata – to wszystko na niezwykłej wystawie fotograficznej pt. „Złota dekada 1992 – 2002” Polonii Piła” będzie można oglądać od 17 maja w naszym Biurze Wystaw Artystycznych.

Miło nam poinformować, że do naszego projektu przyłączył się klub Polonia Piła. W czwartek, 9 maja gościliśmy w BWA Dariusza Pućkę – prezesa Zarządu i Dariusza Słowińskiego – wiceprezesa, dyrektora zarządzającego, którzy zadeklarowali pomoc i wsparcie.

Nie oni jedyni zresztą, albowiem nasz pomysł mocno pobudził bardzo liczną brać kibicowską Polonii. Spotykamy się z licznymi wyrazami poparcia i gratulacji za pomysł. Pojawiają się też osoby, który są gotowe wzbogacić wystawę zgromadzonymi przez siebie pamiątkami i fotografiami.

Już teraz wiemy, że szykuje się w Pile wielkie wydarzenie!

Przypominamy:

17 maja o godz. 11.00 – otwarcie wystawy i spotkanie z Rafałem Dobruckim

18 maja w godz. 18.00 – 22.00 projekcje filmów z meczami, oprowadzanie po wystawie, KONKURS dla kibiców – wszystko poprowadzi Wojtek Dróżdż.

Osoby, które nie znajdą czasu w tych dniach będą miały okazję zobaczyć wystawę w następnych dniach, ponieważ wystawa będzie eksponowana przez dwa miesiące.

Przy okazji jedno wyjaśnienie.

Są osoby, które zadają pytanie, dlaczego żużel w BWA?

Na te wątpliwości odpowiada Edmund Wolski, dyrektor BWA Powiatu Pilskiego:

– Dzięki zrealizowanym w ostatnich trzech latach pomysłom udało się nam wygospodarować w przestrzeni Biura Wystaw Artystycznych trzy sale wystawiennicze: Galerię BWA – w której prezentujemy sztukę najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów, Galerię Debiutów – w której najczęściej pojawiają się młodzi artyści oraz – najnowszą – tzw. Galerię Historyczną – w której na inaugurację pokazywaliśmy wystawę „Piła w latach 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków”, a która ma służyć teraz i w przyszłości podobnym przedsięwzięciom. Wystawa o najlepszych dotąd latach pilskiego żużla – sportu zdecydowanie nr 1 w mieście i regionie – doskonale wpisuje się w ideę Galerii Historycznej. A okazja dla niej jest wyjątkowa – w tym roku przypada jubileusz największego sukcesu Polonii Piła – 25-lecie mistrzostwa Polski! Tego nie można było przegapić!

Uchylając rąbka tajemnicy już dziś zapowiadam kolejną w tym roku wystawę fotograficzną w BWA – „Dekada mroku i nadziei – Piła i Północna Wielkopolska w latach 1980-1998”.

Skip to content