Wykład otwarty Elżbiety Wasyłyk. Każdy jest mile widziany!

Wykład otwarty Elżbiety Wasyłyk. Każdy jest mile widziany!

Zapraszamy na kolejny wykład prof. Elżbiety Wasyłyk: „Sztuka jako źródło poznania – elementarz widzenia i rozumienia”

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprasza na kolejny wykład o sztuce, który poprowadzi Elżbieta Wasyłyk – artysta malarz, poetka, wykładowca akademicki, specjalista ds. plastyki w BWAiUP.

Wykład nosi tytuł „Sztuka jako źródło poznania – elementarz widzenia i rozumienia”. Odbędzie się w Galerii BWA, w czwartek, 28 lutego, o godz. 14.30.

– Wykłady dr hab. prof. Akademii Sztuki w Szczecinie Elżbiety Wasyłyk są cykliczne i odbywają się w pilskim BWA raz w miesiącu. Mają charakter otwarty i są adresowane do wszystkich zainteresowanych sztukami plastycznymi. Każdy jest więc mile widziany. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły, gości, słuchaczy naszego UTW, uczniów – zaznacza E. Wolski – Myślę, że te wykłady zainteresują i nauczą wiele osób patrzeć na sztukę inaczej, głębiej, niż dotąd.

– Chciałabym na tych wykładach odkryć podstawowe treści z teorii sztuki, teorii kultury, z historii sztuki i pokazać, że sztuka też jest przestrzenią, poprzez którą poznajemy społeczeństwo: to czym ono żyje, kim jest, czym jest człowiek jako istota społeczna – mówi E.Wasyłyk.

eKi

 

 

 

Skip to content