Wieści z pleneru

Wieści z pleneru

06.09.2020

Trwa plener malarski „Odkrywanie tożsamości” – mamy kolejne zdjęcia!

Oto kolejne prace, jakie powstają w zaciszu pracowni naszych Artystów! Dzisiaj – Rafał Lisiak z Poznania i jego wizja kościoła pw. św. Antoniego w Pile…

– Przesyłam kilka zdjęć z mojej pracowni w trakcie pleneru. Pozdrawiam wszystkich organizatorów i uczestników – pisze Rafał Lisiak.

My również pozdrawiamy i czekamy na kolejne relacje z przebiegu pleneru!

– Plener rozpoczął się 26 sierpnia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie ma formę zdalną, tzn. malarze pracują w swoich pracowniach, kontaktując się systematycznie z komisarzem pleneru, którym jest Elżbieta Wasyłyk. Twórcy otrzymali od nas szeroką dokumentację historyczną, fotografie dawne i współczesne miejsc szczególnie ważnych dla historii Piły i regionu pilskiego, dokumenty, a co więcej – mają opiekę konsultanta historycznego Romana Chwaliszewskiego. I pracują, dzieląc się z nami pierwszymi efektami swoich działań – mówi dyrektor BWA Edmund Wolski.

W plenerze biorą udział: Rafał Lisiak (Poznań), Tadeusz Ogrodnik (Piła), Marek Haładuda (Poznań), Izabella Wolska (Szczecin), Renata Szyrocka (Nicea, Francja), Anna Bochenek (Bydgoszcz), Renata Bentkowska-Hlebowicz (Olsztyn) oraz komisarz pleneru Elżbieta Wasyłyk (Trzcianka).

Wydarzenia dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Skip to content