W naszym kinie!

W naszym kinie!

 

 

18.09.2020

Cztery filmowe premiery za nami! Dziękujemy Wam za przybycie, za wszystkie miłe słowa i pełne entuzjazmu komentarze po pokazach.

Wczorajszy wieczór – czwartek, 17 września – spędziliśmy w Galerii oglądając premiery czterech filmów – z szesnastu – wyprodukowanych przez BWAiUP w ramach programu Kultura w sieci.

Pokazaliśmy dwa filmy z cyklu „Artyści Północnej Wielkopolski online” – z artystami Alfredem Aszkiełowiczem oraz Anną Kluzą w rolach głównych, a także dwa filmy z cyklu „Nie bój się sztuki”, w których o swoich artystycznych pasjach i wybranych dziełach ukochanych mistrzów opowiedziały Małgorzata Biała oraz Anna Kluza.

Bohaterowie filmów byli naszymi gośćmi – była okazja do podzielenia się z nimi wrażeniami po projekcjach.

Wieczór premier uświetnił występ pianisty Macieja Trojniara, który jest autorem muzyki do filmów z cyklu „Artyści Północnej Wielkopolski”. Obecni na prapremierze byli ponadto autorzy dżingla do cyklu „Nie bój się sztuki” – Karolina Furmańczyk i Karol Szonowski, byli bliscy i przyjaciele bohaterów filmów – wszystkim dziękujemy za udział w tym wyjątkowym spotkaniu – bo dopisała nam także publiczność (dziękujemy za zastosowanie się do obowiązujących zasad w związku z COVID-19 – udostępniliśmy środki dezynfekujące, ustawiliśmy także krzesła przepisowo).

Premiera kolejnych filmów w kolejny czwartek – 24 września o godz. 18.00. Ponownie pokażemy po 2 filmy z każdego cyklu: bohaterami „Artystów Północnej Wielkopolski” będą tym razem Tadeusz Ogrodnik i Andrzej Podolak, natomiast w cyklu „Nie bój się sztuki” zobaczymy Annę Lejbę i Paulę Marinelli.

Kolejne pokazy prapremierowe odbędą się w Galerii BWA w czwartki października (1.10. oraz 15.10.2020 – o szczegółach poinformujemy). Następnie produkcje te będzie można oglądać online – zgodnie z tytułem programu „Kultura w sieci” na stronach www.galeriabwa.pila.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.

Na pokaz pierwszego filmu w sieci zapraszamy dzisiaj (piątek, 18 września, godz. 19.00) na nasz profil na Facebooku. Obejrzymy film z Alfredem Aszkiełowiczem z cyklu „Artyści Północnej Wielkopolski”. W niedzielę zaprosimy natomiast na pokaz filmu z cyklu „Nie bój się sztuki” – Małgorzata Biała opowie w nim o dziełach malarza szwajcarsko-niemieckiego Paula Klee oraz polskiego grafika Józefa Gielniaka.

Co więcej – w ramach projektu powstanie także publikacja książkowa w formie e-booka, w której znajdą się wszystkie wywiady z cyklu pierwszego – po premierze wszystkich filmów e-book będzie dostępny na stronie www. Galerii.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci, a na spotkanie zaprosili: Powiat Pilski oraz BWAiUP.

 

Skip to content