UWAGA! Wernisaż wystawy R. Wiśniewskiego wyłącznie online!

UWAGA! Wernisaż wystawy R. Wiśniewskiego wyłącznie online!

01.10.2020
Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju zmuszeni jesteśmy odwołać spotkanie w Galerii z związku z planowanym na najbliższy piątek 9 października wernisażem wystawy prac Romualda Wiśniewskiego. Otwarcie ekspozycji odbędzie się wyłącznie online – zapraszamy na nasz profil na Facebooku (FB/ Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile) o godz. 19.00.
Ekspozycja będzie udostępniona do zwiedzania do dnia 6 listopada br. Zwierzanie wystawy: Wracamy do zasad obowiązujących na początku pandemii. Wejście na teren Galerii obwarowane będzie rygorami: jednocześnie ekspozycję będzie mogło oglądać 5 osób; wszystkich obowiązują maseczki, odkażanie rąk (BWA zabezpiecza płyn dezynfekujący), należy także zachować wymagane odstępy – minimum 1,5 metra od innych oglądających. Zwiedzanie wystawy przez grupy będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu – 67 213 11 82.
_________________________________________________________

Romuald Wiśniewski uczył się w pracowniach profesorów: Gustawa Zemły, Jana Kucza, Tadeusza Łodziany, Piotra Gawrona. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 1991 r. W latach 1995 – 1999 był Prezydentem Związku Artystów Rzeźbiarzy Okręgu Warszawskiego. W latach 1997 – 2008 prowadził autorską Pracownia Rzeźby na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Wzornictwa w Zakładzie Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Od 2000 członek Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”.
Prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia „Sieciarnia” w Kołobrzegu.
Od 2017 uczy rzeźby w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Eysymonta w Gryficach.
Posiada własną pracownię rzeźbiarską i odlewnię w Kamicy gm. Gościno specjalizującą się w wykonywaniu odlewów metodą na wosk tracony: pomników , małych form rzeźbiarskich, tablic, statuetek, medali w brązie. Tworzy również w kamieniu, żywicy. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz Anglii , Holandii , Kanadzie , Korei ,Francji, Niemczech , Szwajcarii , Szwecji ,Norwegii, Włoszech, USA.

„Tematem moich zainteresowań rzeźbiarskich jest człowiek, a zwłaszcza jego ciało oraz sytuacje z codziennego życia. Ciekawią mnie osoby, ich zachowania, reakcje. Moje rzeźby to jakby przetworzone obrazy z rzeczywistości, niejako opowieści. Kiedy urodzi się pomysł i nabierze realnych kształtów, rzeźbię w glinie albo bezpośrednio w wosku – a następnie samodzielnie odlewam go w brązie.
Moje rzeźby nawiązują do klasycznych form rzeźbiarskich. Można dostrzec akty, popiersia, torsy, głowy, niosące treści symboliczne, erotyczne, demaskatorskie – z pewną domieszką surrealizmu. Moim sprzymierzeńcem jest doświadczenie i obserwacja. Inspiracją człowiek, a właściwie relacje między ludźmi, różnice i podobieństwa. Ich wady i zalety. Bardzo często moje prace nasycam pewną dozą ironii”

Skip to content