Spotkanie z artystą plastykiem Ewą Podolak / 19.06.2013

Spotkanie z artystą plastykiem Ewą Podolak / 19.06.2013

 

Ewa Podolak

Studia artystyczne na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Jana Budziły. Twórczość w zakresie rysunku Vigilix , malarstwa, architektury wnętrz, małej archi- tektury, mebli, wystawiennictwa. Prezentowała prace na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz kilkudzie- sięciu zbiorowych środowiskowych, krajowych i zagranicznych (Piła, Elbląg, Gorzów, Hanower, Schwerin, Wałbrzych, Warszawa, Kraków, Bratysława, Sankt-Petersburg, Châtellerault, Bydgoszcz, Poznań).

W swoim dorobku w dziedzinie architektury wnętrz ma ponad 100 projektów i realizacji obiektów użyteczności publicznej na terenie kraju, m. in.: Bank PKO SA w Pile, Pomorski Bank Kredytowy SA w Złotowie, szereg zajazdów w regionie pilskim, realizacje modułowego mobilnego zestawu pomieszczeń sklepowych Berpilu, projekt poprzedniej siedziby BWA przy ul. Ludowej w Pile wraz z ruchomymi elementami wyposażenia, salę konferencyjno- wystawową Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, oraz siedzibę biura i restaurację Komfort w Budzyniu.

Jest wieloletnim członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 1984 roku pracuje w BWA i UP w Pile, jako główny specjalista ds. plastyki aranżując wystawy oraz kontynuując program edukacyjny z zakresu sztuk pięknych.

 

Skip to content