Otwieramy się!!!

Otwieramy się!!!

Od 4 maja będzie można na żywo oglądać międzynarodową wystawę ikon w Galerii BWAiUP w Pile „Słowo stało się Ciałem”. Obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa od 4 maja zostają zniesione i w Wielkopolsce. Dla nas oznacza to, że publiczność będzie mogła wejść do Galerii i obejrzeć, już nie wirtualnie, a na żywo, prezentowaną wystawę.

Ekspozycja ta to blisko 100 ikon 57 twórców z sześciu krajów: Ukrainy, Litwy, Gruzji, Serbii, Białorusi i z Polski. Opinie dotyczące wystawy są entuzjastyczne. Pasjonaci sztuki z regionu pilskiego mieli dotąd wyłącznie możliwość zobaczyć ją wirtualnie za pomocą aplikacji dostępnej na stronach BWA. Teraz obejrzą ikony na żywo. Galeria będzie otwarta dla zwiedzających od 4 maja (wtorek), od godziny 14.30, a w następne dni – do 7 maja włącznie (piątek) – od godziny 9.00 do 19.00.

– O możliwość zwiedzania ekspozycji dopytywali w minionym czasie wielbiciele sztuki nie tylko z Piły, codziennie odbieramy telefony i maile z zapytaniami „kiedy na żywo”. Teraz w końcu galeria otwiera się dla zwiedzających – mówi Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile.

Ikony będzie można oglądać do 7 maja (piątek) włącznie (do 7 maja wystawa prezentowana jest w Pile, potem „wędruje” dalej, na Ukrainę). To tylko 4 dni. Zachęcamy zainteresowanych do odwiedzania nas – wystawa jest przepiękna i naprawdę robi wrażenie!

– Żeby umożliwić jak największej grupie odbiorców obejrzenie tej niezwykłej wystawy, wydłużamy godziny otwarcia. Galeria będzie otwarta od wtorku, 4 maja, od godziny 14.30, a w kolejne dni, od środy do piątku włącznie, od 9.00 do 19.00 – dodaje dyrektor placówki.

Oczywiście nadal całą ekspozycję można też zwiedzać wirtualnie na stronie www.galeriabwa.pila.pl oraz na profilu BWA na FB poprzez specjalną aplikację umożliwiającą wirtualny spacer po galerii. Aplikacja daje także możliwość przybliżania prac i obejrzenia ich z bliska. Wystarczy również kliknąć w wklejony niżej link i spacerować po pilskiej Galerii. https://galeriabwa.pila.pl/wirtualna-galeria/

Wystawa jest prezentowana w ramach II Międzynarodowego Przeglądu Współczesnego Malarstwa o Motywach Religijnych (pierwsza edycja Przeglądu miała miejsce w pilskiej galerii BWA w lutym 2019 roku i była olbrzymim sukcesem).

Skip to content