Ori Gawrońska. (nie)światy – zapraszamy na wernisaż do Galerii Debiutów BWA

Ori Gawrońska. (nie)światy – zapraszamy na wernisaż do Galerii Debiutów BWA

Zapraszamy na wernisaż do Galerii Debiutów BWA. Swoje prace zaprezentuje Ori Gawrońska – urodzona w  Pile w 1995 roku artystka i  ilustratorka.

Ori Gawrońska to absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w  Poznaniu, gdzie obecnie prowadzi zajęcia z warsztatów komputerowych dla studentów pierwszego roku Grafiki Artystycznej. Odbyła miesięczną rezydencję artystyczną w Performing Arts Forum w St. Erme we Francji. Specjalizuje się w linorycie i grafice cyfrowej.

W swoich pracach często porusza tematy eskapizmu, autoportretu i erotyki. Nie boi się mówić także o trudnych tematach takich jak przemoc seksualna, tożsamość płciowa, feminizm.

fragment recenzji:

„(…) dyplomantka jest artystką odważną, która kończąc studia nie boi się powiedzieć Jestem. Stanowię o sobie. Występuję w imieniu wszystkich podobnych do mnie. I robię to w akcie samo-miłości, miłości do siebie, miłości, która jest przecież najpiękniejszym i  najczystszym uczuciem”.

mgr Agnieszka Maćkowiak

Wernisaż odbędzie się w środę, 10 listopada, o godz. 18.00.

Zwiedzanie wystawy:

10 listopada – 8 grudnia 2021, w godz.: pon. – pt. 9.00–15.00 środa 9.00–19.00

Równolegle do ekspozycji w Galerii Debiutów, prezentowana jest wystawa w dużej Galerii BWA: Agata Wolniewicz: Poza pięknem…? Zapraszamy.

Skip to content