Mechanik i sztuka

Mechanik i sztuka

Uczniowie z klasy I BSJ Zespołu Szkół Technicznych z wizytą w BWA

Młodzież z klasy I a BSJ Zespołu Szkół Technicznych w Pile odwiedziła pilską Galerię Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Uczniowie z opiekunkami Mirosławą Kluczką oraz Anną Zelent – Serówką obejrzeli aktualnie prezentowane wystawy w Galerii. Młodzieży szczególnie do gustu przypadły prace z ekspozycji „To co najbardziej proste, wydaje się wygięte” – prezentacje multimedialne, filmy, instalacje przestrzenne, eksperymenty z materią autorstwa artystów z Poznania, wykładowców poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. 

W Galerii Debiutów BWA spotkali się natomiast ze sztuką tradycyjną – pracami malarskimi Ilony Tecław. Cykl obejmuje wnętrza pomieszczeń mieszkalnych w skansenach m.in. w Osieku i Wdzydzach Kiszewskich oraz tzw. martwe natury, dla których inspiracją były ekspozycje w Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie i Rożen-Skansen Stopka.

Wystawa poznańskich artystów nie jest już dostępna do zwiedzania. Od 14 czerwca będzie można oglądać kolejną prezentację – „Terytoria. Areszt Sztuki 2005-2021” – wystawę zorganizowaną przez Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki (wernisaż w piątek, 11 czerwca, o godz. 19.00). Ekspozycję „We wnętrzu” Ilony Tecław można natomiast oglądać do 9 lipca br. 

Skip to content