Katalog gotowy!

Katalog gotowy!

14.07.2020

„Jedna Polska – różna Polska”

Wystawie, na którą zapraszamy Państwa już w dniu 17 lipca „Z Tatrzańskiej Ziemi, z wielowiekowej tradycji” odbywającej się w ramach spotkań „Jedna Polska – różna Polska”, towarzyszył będzie katalog.

Jak już zapowiadaliśmy, po spotkaniu z kulturą Podhala zaprosimy na spotkanie z kulturą kaszubską. Katalog, który dziś zapowiadamy, będzie towarzyszył wystawom prac Bożeny Gąsienicy – Byrcyn oraz Stanisławy Neubauer – prezentuje dokonania artystyczne i kulturowe obu artystek. Wydawnictwo posiada 32 strony, 16 przeznaczono na informacje dotyczące Bożeny Gąsienicy – Byrcyn i zdjęcia jej prac, drugie 16 poświęcono twórczości Stanisławy Neubauer.

W katalogu znajdziecie Państwo artykuły o obu artystkach, o ich drodze do sztuki, największych sukcesach i najważniejszych dziełach, o miejscach najbliższych ich sercom. Główną część wydawnictwa stanowią fotografie prac artystek. Każdy, kto weźmie udział w wernisażach  w dniu 17 lipca oraz 7 sierpnia br. otrzyma katalog w prezencie. Zapraszamy zatem już w najblizszy piątek na to pełne wrażeń spotkanie – przypomnijmy – Bożena Gąsienica – Byrcyn będzie obecna podczas otwarcia wystawy i opowie zebranym o swoim rodzinnym domu w Kościelisku, o tradycjach kultywowanych w jej domu i o tym, jak zmienia się Podhale. Wieczór uświetni występ kapeli góralskiej. Zapraszamy!

Wydawcą katalogu jest Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile; katalog zredagował Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP, opracowaniem graficznym zajęła się Renata Drozd. Zdjęcia prac użyte w katalogu pochodzą z archiwum Zakopiańskiego Centrum Kultury (B. Gąsienicy- Byrcyn) oraz ze zbiorów własnych Stanisławy Neubauer.  Autorami tekstów zamieszczonych w katalogach są: w części dotyczącej B. Gąsienicy – Byrcyn: Maria Jamińska oraz Wojciech Gąsienica – Byrcyn, w części dotyczącej Stanisławy Neubauer – Edyta Kin. Katalog wydrukowała Drukarnia Waldemar Grzebyta w Pile.

Skip to content