Filip Kowalski / MUSIC IS MY RELIGION – zaproszenie

Filip Kowalski / MUSIC IS MY RELIGION – zaproszenie

Powiat Pilski oraz Galeria Debiutów Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego zaprasza na wystawę prac Filipa Kowalskiego pt.

MUSIC IS MY RELIGION

Otwarcie wystawy: 15 grudnia (czwartek) 2022 r., godz. 18.00

Galeria Debiutów BWAPP w Pile, ul. Okrzei 9/2

Filip Kowalski „FILIPPO”

ur. w 1975 r. w Bydgoszczy. Od 1990 r. powiązany z Piłą. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 1998-2003. Droga artystyczna, którą podąża, nie jest prosta i z góry określona. Malarstwo jego krąży wokół abstrakcji i realizmu. Abstrakcja, którą tworzy, często staje się tłem dla portretu, pejzażu czy martwej natury. Bywa też samym clou obrazu. Traktuje ją jako punkt zaczepienia dla wyobraźni. W swojej sztuce od lat eksperymentuje. Na płótnie może znaleźć się farba artystyczna, przemysłowa, spray, gazeta, wycięte szablony liter i wiele innych materiałów. Fascynuje go odkrywanie nowych możliwości różnych „niemalarskich” form. Wpływ na takie postrzeganie samego malarstwa, a raczej wyboru materiałów, których używa w swojej sztuce miał Max Ernest, który powiedział: „Malować można wszystkim, także farbami”. Zatem wszystkie użyte media tworzą zaskakujące i bardzo ciekawe rezultaty artystyczne.

W sztuce malarskiej wyczuwalna jest jego wrażliwość na muzykę, którą często wyraża w obrazach.

W tych ostatnich ujawnia swoje uwielbienie dla jazzu, rocka, punka czy muzyki poważnej – „portretuje” swoich muzycznych idoli – tworząc serię pt. MUSIC IS MY RELIGION.

Artyście nie wystarcza jednak tylko malarstwo. Nienasycenie rzuca się w kalejdoskop życia, przekazując swój komunikat za pomocą różnych innych form – jako muzyk (perkusista i pasjonat tego instrumentu), czy pracując zawodowo w agencji reklamowej jako grafik.

Tytuł wystawy to cytat zaczerpnięty od Jimiego Hendrixa. Seria „portretów” to hołd artysty dla swoich muzycznych mistrzów.

Zwiedzanie wystawy 15 grudnia 2022 – 16 lutego 2023

w godz.: pon., pt. 9.00–15.00 wt. – czw. 9.00–19.00 (oprócz dni świątecznych przypadających w tym okresie)

Skip to content