Filip FILIPPO Kowalski

Filip FILIPPO Kowalski

Artysta malarz, muzyk, grafik, ur. w 1975 r. w Bydgoszczy. Od 1990 r. powiązany z Piłą. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 1998-2003. Droga artystyczna, którą podąża, nie jest prosta i z góry określona. Wciąż poszukuje. Istotą tych poszukiwań jest abstrakcja, która staje się tłem dla bodźców pochodzących z różnych obszarów rzeczywistości – budowli, postaci, czy przedmiotów.

Jest muzykiem, grał w kilku składach: jazowych (Jazzgot), rockowych (Slovian’sky, Nalepa Band, Róże Europy). Słucha bardzo dużo bardzo różnej muzyki – czasem towarzyszy mu ona przy pracy. Z tych muzycznych fascynacji zrodził się pomysł na muzyczne portrety.  Nie są to jednak portrety sensu stricte. To artystyczne wizerunki muzyków, których tłem często bywa abstrakcja, dopełnione ciekawym liternictwem, znakami. Całość wizualnie zbliża pracę do grafiki.

„Music Is My Religion” – to tytuł „portretowej” wystawy indywidualnej prezentowanej w Galerii Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego.

Artysta realizuje także inne cykle malarskie, m.in. z architekturą charakterystyczną dla Piły.

Skip to content