Elżbieta Kędziora z naszej Galerii BWA z Nagrodą Starosty w Dziedzinie Kultury

Elżbieta Kędziora z naszej Galerii BWA z Nagrodą Starosty w Dziedzinie Kultury

Wiedza, kreatywność, wyczucie estetyki i smaku – tak można w paru słowach opisać Panią Elżbietę Kędziorę z naszego BWA. Jest duszą pilskiej Galerii. Jej doświadczenie jest nie do przecenienia. Wiedzą o tym artyści, wiedzą goście BWA, którzy przychodzą na organizowane wernisaże i spotkania.

Elżbieta Kędziora, specjalista ds. programowych BWA, otrzymała w minioną niedzielę Nagrodę Starosty Pilskiego w Dziedzinie Kultury. Została nagrodzona „za wieloletni wkład w organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych, promujących sztukę na najwyższym poziomie”.

Elżbieta Kędziora związana jest z Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile od 1992 roku. Pracuje na stanowisku specjalisty ds. programowych. Do jej obowiązków należy m.in. nadzór i koordynowanie spraw związanych z planowaniem oraz organizowaniem działalności wystawienniczej i edukacyjnej w Galerii oraz imprez towarzyszących wystawom – koncertów, spotkań z artystami itp.

Tylko w latach 2015 – 2018 Elżbieta Kędziora była zaangażowana w organizację około 40 wystaw z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby i innych sztuk wizualnych oraz podobnej liczby towarzyszących im koncertów muzycznych, kilkudziesięciu spotkań z artystami, twórcami i krytykami sztuki. Wiedza, kreatywność, wyczucie estetyki i smaku Pani Elżbiety sprawiają, że imprezy organizowane w BWA w Pile są bardzo wysoko oceniane przez publiczność, artystów i krytyków sztuki. Imprezy, które współorganizowała są doskonałą wizytówką kulturalnej Piły i powiatu pilskiego w kraju i za granicą.

Wyróżniona Nagrodą Starosty w Dziedzinie Kultury została ponadto Edyta Kin, specjalista ds. promocji i wydawnictw Galerii BWA w Pile – za wkład w upowszechnianie kultury, promocję sztuki i artystów. Dziennikarz, promotor kultury i sztuki, autorka wierszy, bajek, legend oraz wielu publikacji i wywiadów z zakresu kultury Piły i regionu pilskiego.

 

 

 

 

 

 

Skip to content