Drużyny II Turnieju: Zespół Szkół Budowlanych w Pile

Drużyny II Turnieju: Zespół Szkół Budowlanych w Pile

Drużyna Zespołu Szkół Budowlanych bierze udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych po raz drugi. W ubiegłym roku awansowali do finału Turnieju – tam zajęli wysokie IV miejsce.

– Nasza Szkoła uczy zarówno uczniów technikum  jak i uczniów branżowej szkoły.

Młodzież ma możliwość nauki w wielu zawodach, związanych z budownictwem. Najczęściej wybieranymi zawodami są: technik budownictwa, czy też technik elektryk ale zainteresowaniem cieszą się również kierunki powiązane z umiejętnościami artystycznymi: technik renowacji elementów architektury i technik architektury krajobrazu.

Młodzież biorąca udział w turnieju wiedzy o sztuce to właśnie uczniowie kierunku związanego z renowacją elementów architektury. Interesują się sztuką oraz jej historią i są niezwykle uzdolnieni artystycznie.

– Jako szkoła bierzemy udział w różnych konkursach, zarówno ogólnych, jak i przedmiotowych. Uczestniczymy, np. w ogólnopolskim turnieju „Złota Kielnia”, w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, dzięki czemu młodzi ludzie mają możliwość zdobycia indeksów na studia wyższe. Nasi uczniowie sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności również w olimpiadach z zakresu przedmiotów ogólnokształcących oraz konkursach ogólnopolskich z różnych dziedzin, w tym m.in. w Olimpiadzie Artystycznej.

Skład drużyny:

Paulina Sejda

Aldela Grabowska

Weronika Thiedi

Opiekun: Małgorzata Zalewska

Reprezentują klasę 4B Technikum renowacji elementów architektonicznych

Cytat z którym się utożsamiają dziewczyny

„Kradniemy wszystkie  kolory świata i malujemy płótno swojego życia, eliminując szarość leków i niepokojów” (Omar Falworth)

Skip to content