07.02.2018 (środa) godz. 18.00; Ewa Rudnicka „Z czasem…” – malarstwo, Galeria Sztuki Hotel Gromada.

07.02.2018 (środa) godz. 18.00; Ewa Rudnicka „Z czasem…” – malarstwo, Galeria Sztuki Hotel Gromada.

Ewa Rudnicka urodzona w Pile. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej w Pile oraz studium kreślarskiego. Początki twórczości kształtowane były pod wpływem fascynacji twórczością Wassily Kandynsky’ego i impresjonistów.Uprawia głównie malarstwo olejne i fotografię. Jej twórczość znalazła uznanie w postaci II nagrody Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego na Salonie Wielkopolskim w 2009 roku. W 2002 roku była jednym z założycieli Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Jest również od 2003 roku członkiem Związku Artystów Plastyków Oddział w Pile. Bierze czynny udział w plenerach malarskich i ekspozycjach zbiorowych oraz wystawia prace na indywidualnych wystawach.

Wystawy indywidualne:

2005 – Urząd Wojewódzki w Poznaniu, w tym samym roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, 2006 – Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, 2007 – Galeria „Akwarium” w Pile oraz Galeria „Green Way”, 2008 – Urząd Wojewódzki w Poznaniu, 2011 – Galeria „Green Way” w Poznaniu, 2012 – Dom Kultury w Ujściu.

Wystawy zbiorowe:

Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Galeria „Labirynt” w Pile, Towarzystwo Kulturalno – Sportowe w Rybniku, Wielkopolski Salon w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie, Biuro Wystaw Artystycznych w Pile, Teatr Wielki w Warszawie, Królikarnia w Warszawie oraz liczne wystawy poplenerowe m. in. w Skokach, Sapowicach, Mielnie, Skorzęcinie, Zakrzewie, Kazimierzu nad Wisłą i w Człopie.

Skip to content