Archiwum

1977

– IV Ogólnopolskie Spotkania Twórców – Grafika i exlibris Alfreda Aszkiełowicza – Człowiek Pracy w Twórczości Plastycznej – Malarstwo Andrzeja Kurzawskiego – Polska w Plakacie – Tkanina Artystyczna – Artyści Zdobywcom Wału Pomorskiego ZDBICE 77

1978

– Pilski Salon Plastyczny – Wystawa Poplenerowa “Płotki 77” – Malarstwo M. Żaboklickiej – Bułgaria w akwarelach – Malarstwo Haliny Eysymont

1979

– Szkło Artystyczne Ireneusza Kizińskiego – Salon Pilski – Malarstwo Grupy Olsztyńskiej – Grafika Eugeniusza Delekty – Grafika Wolfganga Huttera /Austria/ – Grafika Anny Jelonek – Socha – Malarstwo Elżbiety Felicyty Chachaj – Szkło i Ceramika PWSSP w Wrocławiu – Międzynarodowe Biennale Fotografii “DZIECKO” – Rysunek Szymona Kobylińskiego – Grafika Jana Berdyszaka

1980

– Międzynarodowa Wystawa Fotografii Artystycznej – Budapeszt ‘80 – Bronisław Wolanin – Ceramika – Edda Seidl-Reiter – Tkanina Artystyczna /Wiedeń – Austria/ – Erna Rosenstein – Malarstwo – Władysław Czyszczoń – Szklo Artystyczne – Jerzy Nowosielski – Malarstwo – Zofia Kawalec-Łuszczewska – Malarstwo

1981

– Frank Ruander /Szwecja/ – Grafika i Rysunek – Jerzy Karo /W. Brytania/ Grafika Reklamowa – Plakat Teatru Narodowego – Książki “ISKRY”(Wydawnictwo “Iskry”) – Ewa Nowicka-Ogielska – Scenografia Teatralna /Wrocław/ – Leyja de Pagador /Peru/ – Malarstwo – “Studio Alchymia”-Wystawa Architektury Włoskiej – Arne Olsson /Szwecja/ – Malarstwo – “Szmaty Konta Łaty” – Plastyczne Środowisko Dziecka – Czesław Zuber – Szkło Artystyczne – Wystawa ze Zbiorów BWA oraz Muzeum Okręgowego w Pile – “Środowisko Pilskie”/Sofia – Bułgaria/ – Grafika Współczesna NRD – Wystawa Poplenerowa

1982

– Rafał Jasionowecz – Fotografia i Grafika Reklamowa – Malarstwo Ziemowita Szumana – Wladysław Hasiar – Malarstwo Egipskie – Targi Międzynarodowych Wydawnictw Artystycznych – Plastyczne Środowisko Dziecka “Dziecięca Przestrzeń” – “Socrealizm” – Grafika Fińska – “Wenus 78” Wystawa Fotograficzna /ZPAF Poznań/ – Fotografia – Pawła Pierścińskiego – Wystawa Poplenerowa – Twórcy Zdobywcom Wału Pomorskiego 1981 – Młoda Plastyka Praska – “Gdzie na mapie świata maleńki znak” Wystawa Fotografików Pilskich – Salon Pilski

1983

– Tadeusz Zagoździński “Bejrut Miasto Cierpienia” – Wystawa Fotografii – Wystawa Poplenerowa – Twórcy Zdobywcom Wału Pomorskiego – Romantyzm Polski /Schwerin/ – Grafika i Rysunek z wyspy Bali /Indonezja/ – “Ostatnia wieczerza”- Tkanina Stefana Popławskiego – “Między wrześniem a majem”- Polski Plakat Filmowy – Andrzej Sip – Malarstwo – Polski Portret Współczesny ze zbiorów CBWA – Galeria “AD HOK”- Twórczość Pilskich Artystów na MTP w Poznaniu – Zofia Nasierowska – “Portret mężczyzny” – Wystawa Fotograficzna – Grafika Książkowa – Plastyczne Środowisko Dziecka – VENUS ‘80 – Wystawa Fotograficzna ZPAF Poznań – Salon Pilski – Koń w malarstwie i grafice współczesnej – Tworzywa naturalne w sztuce współczesnej – Peter Alois Cichonek /CSSR/ – Malarstwo

1984

– 40 Lecie PRL w Fotografii Centralnej Agencji Fotograficznej -“Pod Piracką Banderą” – Plastyczne Środowisko Dziecka /Telewizyjna Wytwórnia Filmów Animowanych w Poznaniu/ – Fotografie Tożsamości – ZPAP Poznań – Ilustracja Dziecięca Plastyczne Środowisko Dziecka /Wydawnictwa “EPOKA”/ – Panorama Polska – Cztery Pory Roku /Wiedeń/ – Współczesny Rysunek, Grafika, Collage z Wielkiej Brytanii – Grafika Pomorska ze zbiorów BWA w Włocławku

– Panorama Polska – Cztery Pory Roku /Lipsk/ – Grafika Barwna Karla Koraba /Austria/ – Malarstwo – AnnyTeressdotter-Jakobsson /Szwecja/ – Janusz Argasiński – Malarstwo i Rysunek – Maryna Wiśniewska -“Marzenia Senne” Malarstwo i Rysunek – Wystawa Poplenerowa Twórcy Zdobywcom Wału Pomorskiego – Salon Pilski

1985

– Bohdan Walknowski – Malarstwo /Szczecin/ – Wystawa Poplenerowa Twórcy Zdobywcom Wału Pomorskiego Tuczno ‘84 – Zbigniew Kosicki – Malarstwo – Włodzimiera Kolk-Topczewska – “33 Kompozycje ze Skóry” – Wystawa Poplenerowa – Jesień Jurajska – Roman Kaszczyc – Rysunek i Ceramika – Małe Formy Rzeźbiarskie – Poznań – “Akwarele – techniki łatwo dostępne” BWA Szczecin – Edward Dwurnik – Malarstwo – Eugeniusz Ćwirlej – Malarstwo – Wiesław Szamocki – Grafika – Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej “DZIECKO” – Wojciech Malik – Malarstwo – Salon Pilski

1985

– Bohdan Walknowski – Malarstwo /Szczecin/ – Wystawa Poplenerowa – Twórcy Zdobywcom Wału Pomorskiego Tuczno ‘84 – Zbigniew Kosicki – Malarstwo – Włodzimiera Kolk-Topczewska “33 Kompozycje ze Skóry” – Wystawa Poplenerowa – Jesień Jurajska – Roman Kaszczyc – Rysunek i Ceramika – Małe Formy Rzeźbiarskie – Poznań – “Akwarele – techniki łatwo dostępne” BWA Szczecin – Edward Dwurnik – Malarstwo – Eugeniusz Ćwirlej – Wiesław Szamocki – Grafika – Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej “DZIECKO” – Wojciech Malik – Malarstwo – Salon Pilski

1986

– Pilskie Środowisko Plastyczne w Schwerinie – “Od Gobelinu do Rzeźby Tkackiej” /Tkanina z Łodzi/ – “Witkacy” – IX Akcja “Świat” – Paweł Łubowski – Malarstwo – Fritz Eisel – Malarstwo – Anastazy B. Wiśniewski – Malarstwo – Studio Filmów Animowanych Bielsko Biała – Andrzej Zdanowicz – Malarstwo – Zabawa w teatr “Gamak” z Teatru Lalki “Pleciuga”w Szczecinie – Edward Lutczyn – Scenografia – Tadeusz Hajnrych – Rysunek – Wystawa Poplenerowa Twórcy Zdobywcom Wału Pomorskiego – Wojciech Siudmak – Plakaty z kolekcji Wojciecha Dydo – Eugeniusz Repczyński – Malarstwo – Plakat Kulturalny ze zbiorów Zdzisława Schuberta – Kustosza Działu Plakatu Muzeum “Góra Przemysława” w Poznaniu – Salon Pilski ‘86

1987

– Plastyczne Środowisko Dziecka Scenografia lalkowa z teatru lalkowego w Słupsku “Lalki Alego Bunscha” – Współczesna grafika Azji – Anna Kabacińska – Malarstwo – “Od gobelinu do rzeźby tkackiej” – Wystawa poplenerowa – LUBASZ ‘87 – Ceramika Heleny Trubaćkowej z Pragi – Salon Pilski ‘87

1988

– Malarstwo i Grafika Estonii – Andrzej Mikołaj Sobolewski – Malarstwo – Wiesław Tomaszewski – Grafika i rysunek – Wystawa prac ośmiu artystów ze Schwerina – Elżbieta Radzikowska – Grafika – Janusz Argasiński – Malarstwo – Andrzej Szadkowski – Malarstwo – Mail-Art – Sztuka Poczty ze zbiorów Piotra Rogalskiego – Ewa Gosiewska-Borowiecka – Malarstwo – Wystawa pilskich artystów – Pastel i rysunek – Paweł Łubowski – Malarstwo – Salon Pilski ‘88 – Wystawa pasteli Krystyny Noski – Wystawa grupy plastyków pilskich “PIL – 5”

1989

– I Salon SPAK – Wystawa poplenerowa Plastycy Zdobywcom Wału Pomorskiego – Grafika ze snów – Wystawa malarstwa Jan Dąbrowski “Koń” – Okładka i obwoluta – Leszek Hołdanowicz – Plakat – Zofia Kawalec-Łuszczewska Malarstwo i rysunek – VENUS – Wystawa fotografii – J. Budziszewski – Wystawa ze zbiorów BWA 50-lecie września 1939 – M.Yamamoto – Grafika Kufko i Kufko – Portrety – Kain May /Krzysztof Białek/ – Malarstwo – Salon Pilski ‘89

1990

– “Bigos” Artyści polscy mieszkający w Wielkiej Brytanii – Colekcja “Consa” z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie – Grupa “FLUKSUS” – Tkanina Renaty Szafarskiej /Wrocław/ – Wystawa z cyklu Plastyczne środowisko dziecka – Andrzej Lejszys -Rzeźba /wystawa pośmiertna/ – Szkło Młodych /Wrocław/ – Festiwal Malarstwa Polskiego – Szczecin – Andrzej Podolak – Malarstwo – Salon Pilski ‘90

1991

– Przegląd Plastyki Gorzowskiej – Orazio Fumagalli – “Studio Bielutina” – Wystawa Szkła Artystycznego ze zbiorów BWA w Wałbrzychu – Wystawa prac Tadeusza Ogrodnika i Andrzeja Mikołaja Sobolewskiego – Elżbieta Wasyłyk-Haile – Malarstwo – Wystawa poplenerowa

1992

– Salon Pilski ‘91 – Malarstwo i Grafika ze zbiorów własnych cz. I – Telemach Pilitsides -Malarstwo – Elhan Hadżijew /Azerbajdżan/ – Malarstwo – Maria Anto – Malarstwo – Edward Baran /Francja/ – Eugeniusz Repczyński – Malarstwo sakralne – V Biennale Sztuki Sakralnej – Gorzów – Malarstwo i Grafika artystów bydgoskich – “Cztery pierwsze dowody na istnienie diabła” Mariola Grożkowska – Barbara Pierzgalska – Tkanina – Porcelana Szlachetna – Chodzież

1993

– Salon Pilski ‘92 – Współczesne Malarstwo Ukraińskie – Bronisław Chromy – Rzeźba – Halina Chrostowska – Grafika – Salon Najmłodszych – Wystawa prac plastycznych młodzieży – Sztuka Oceanii i Drogi Pacyfiku /wystawa zorganizowana przez UNESCO/ – Dorota Artychowicz-Zydor Malarstwo i Ceramika – Współczesna Sztuka Sankt-Petersburga /malarstwo, grafika, rzeźba/ – Elżbieta Wasyłyk – Malarstwo – Klasycy Polskiej Grafiki Współczesnej /cześć I ze zbiorów CBWA w Warszawie/ – Stanisław Pręgowski – Fotografia

1994

– Salon Pilski ‘93 – Polska Grafika Współczesna /część II ze zbiorów CBWA w Warszawie/ – Szkło Artystyczne /prezentacja szkła artystycznego powstałego na plenerze w Stronie ‘92 – Sztuka Francuska /33 artystów z departamentu Chatellerault/ – Andrzej Szadkowski – Malarstwo – Helga Deinet – Rzeźba – Sztuka Niemiecka – Gisele Fox Duvell Malarstwo, Urlich Fox – Rzeźba – Zofia Dymczyk-Bilińska – Małe formy rzeźbiarskie – “7 x 4 + 1” /prezentacja grupy twórców z okazji jubileuszu 25 lat pracy twórczej Zofii Kawalec-Łuszczewskiej/ – Janusz Kochanowski – Malarstwo – Salon Najmłodszych ‘93/94 /prezentacja działalności edukacyjnej BWA i UP/ – Zbigniew Kosicki – Malarstwo – Salon Pilski ‘94

1995

– Salon Pilski ‘94 – Pilskie Plenery 1978 – 1994 /wystawa retrospektywna/ – Wystawa prac Ewy Krakowskiej “Odgłosy drewna” – “Za ścianą”- Rysunki Michaliny Rydel – Lucyna Pach – Rysunki – Gustaw Zemła – Rzeźba – Polska Grafika Współczesna /część III ze zbiorów CBWA w Warszawie/ – “Euro – Eco – Meetting Złotów ‘95 – Wystawa prac Andrzeja Mikołaja Sobolewskiego – Bolesław Oleszko – Malarstwo

1996

– Salon Pilski ‘95 – Kiejstut Bereźnicki – Malarstwo i Rysunek – Polska Grafika Współczesna /część IV ze zbiorów CBWA w Warszawie/ – Małgorzata Szafrańska – Grafika – -Andrzej Bobrowski – Instalacja i Rysunek – Tadeusz Jackowski – Grafika – VII Biennale Sztuki Sakralnej /wybrane prace z wystawy organizowanej przez BWA z Gorzowa Wlkp. – Rafał Łuszczewski – Malarstwo – Czesław Tumielewicz – Malarstwo – Twórczość Artystów Plastyków z Irkucka /Rosja/ – Zbigniew Olchowiak – Karykatury – Wiesław Tomaszewski – Portrety – Plakaty

1997

– Salon Pilski Art.’96 – Wystawa poplenerowa Międzynarodowego Pleneru Interdyscyplinarnego CZŁOPA ‘96 – Malarstwo ze zbiorów BWA w Sieradzu – Krzysztof Kuliś -Malarstwo – Lech Wolski – Malarstwo – Ewa Fleszar – Rzeźba Roman Fleszar Malarstwo – Ewa Gosiewska-Borowiecka – Malarstwo – Twórczość Karola Gramsa /wystawa pośmiertna/ – Tadeusz Wyrwa-Krzyżański – “Luna – Łona” /wystawa rysunku/ – Tomasz Morka, Artur Wyszecki “Śreż – usychanie kwiecia od morza” /wystawa malarstwa/ – Renata Wojnarowicz – “Trzy pory roku” /wystawa akwareli/ – Janusz Osiński – Fotogramy – Elżbieta Wasyłyk – Malarstwo – Anna Lejba – “NASTROJE” /malarstwo i pastele/ – Magdalena Ćwiertnia, Bogusław Jagiełło – Grafika – Andrzej Mikołaj Sobolewski “PO-ZA OBECNOŚCI”/malarstwo, rysunek, instalacja/ – Iwona Liegmann – Malarstwo – Zbigniew Niewiadomski – Wnętrze – obiekty – Małgorzata Biała -“ANIOŁY” /grafika barwna/ – Lech Wolski – Grafika

1998

– Salon Pilski Art.’97 – Włodzimiera Kolk – Malarstwo – “Świat wrażeń i przygód” Duńska Literatura Dziecięca – Heinrich Eugen von Zitzewitz/Niemcy/ “OD BRATOBÓJSTWA DO ZMARTWYWSTANIA” /rysunek i rzeźba/ – Marie-Claire Gondran – Instalacje – Hap Grieshaber /Niemcy/ – Grafika – Ewa i Jan Gordonowie – Grafika – “Dziewiętnastowieczna Ikona Rosyjska” /ze zbiorów Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach/ – “Adam Mickiewicz w dwusetną rocznicę urodzin” /wystawa edukacyjna/

1999

– Salon Pilski Art.’98 – Zygmunt Jasnocha – Malarstwo – Elżbieta Wasylyk – Malarstwo – “Juliusz Słowacki w 150 rocznicę śmierci” /ekspozycja przygotowana wspólnie z Powiatową Biblioteką Publicznąw Pile/

– “Dialog z przeszłością” – Fotografia prasowa – Sztuka Francuska /ze zbiorów BWA i UP/ – Ventzislav Piriankov /Bułgaria/ – Malarstwo – Szkło Artystyczne /ze zbiorów BWA “ Zamek Książ” w Wałbrzychu/ – Plakat Polski /ze zbiorów BWA i UP/ – Stowarzyszenie Polskich Artystów Malarzy i Grafików – Wielkopolska /zbiorowa wystawa artystów z Wielkopolski/ – Lucyna Pach – “OBSERWACJA” /rysunek/ – “Fryderyk Chopin w 150 rocznicę śmierci” /ekspozycja zorganizowana wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Pile/ – Eugeniusz Repczński – “Akty w czternastu odsłonach” /malarstwo/ – Wystawa poplenerowa Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Spotkania Twórców – CZŁOPA ’98 – Salon najmłodszych /prezentacja działalności edukacyjnej BWA I UP/ – Eugeniusz Ćwirlej – Malarstwo – “SZTUKA ROSYJSKA” /malarstwo i grafika/ – Renata Wojnarowicz – Malarstwo

2000

– Salon Pilski Art.’99 – “16x” – Wystawa malarstwa absolwentów ASP w Poznaniu – IVEdward Kreft – Rysunek i Małe Formy Rzeźbiarskie – Marek Haładuda – Malarstwo – “Dialog z przeszłością” – część II /fotografia prasowa/ – “Współczesna Sztuka Argentyny” Malarstwo i Rzeźba – Artyści z Pampy – “Malarstwo – Metafora – Metafizyka” /wystawa prac pedagogów Zakładu Malarstwa Instytutu Artystycznego Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu/ – Barbara Pierzgalska-Grams “Między niebem a ziemią” /tkanina unikatowa/ – Tomasz Bukowski – Malarstwo – “Władysław Stanisław Reymont” /ekspozycja zorganizowana wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Pile/ – Eugeniusz Ćwirlej – Malarstwo – Andrzej Podolak – Malarstwo /wystawa retrospektywna/ – Marek Trzeciak – Fotografia Artystyczna – Wystawa poplenerowa Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Spotkania Twórców CZŁOPA ‘99 – “Schwerin jakiego nie znamy” – Fotografia – Alevtina Kojina, Viatcheslav Ivanov Grafika i Rysunek /Kronsztadt – Rosja/ – Szczepan Sadurski – Rysunek satyryczny – Zenon Grześkowiak – Malarstwo

2001

– Salon Pilski Art.’2000 – Jerzy Gąsiorek “Gąsior” – Asamblaż – Rzeźba – Wystawa poplenerowa Interdyscyplinarnych Spotkań Twórców – CZŁOPA ‘2000

– Przemysław Olczak – “Pogranicza rzeczywistości” /malarstwo/ – Stanisław Mazuś – “Obrazy swojskie” /malarstwo/ – “Współczesne malarstwo meksykańskie” /wystawa 8 artystów z Guadalajany/ – Andrzej Kołodziejczyk – “W ramie” /rzeźba – malarstwo/ – “Laureaci biennale plastyki bydgoskiej 1992 – 2000” – “Prymas Kardynał Stefan Wyszyński w powiecie pilskim” /ekspozycja zorganizowana wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Pile/ – “Profesor Wiktor Zin – “Rysunki z wykładów” – Anna Lejba, Tadeusz Ogrodnik – “Tkanina – Malarstwo – Rysunek” – Ryszard Ćwirlej – Malarstwo – Tomasz Perlicjan – “Magia papieru” /rysunek – malarstwo/ – “Dialogi z przeszłością”- część III Fotografia prasowa – Danuta “Dagry” Grabowska – Malarstwo

2002

– Salon Pilski Art.’2001 – “150 lat Porcelany w Chodzieży” /wystawa/ – Zbigniew Kosicki – Malarstwo – Wystawa poplenerowa Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Spotkania Twórców – CZŁOPA ‘2001 – Małgorzata Borowiecka – “Manekiny” /rysunek/ – Ogólnopolska wystawa fotografii “Między nami” – Rafał Boettner-Łubowski – Rzeźba – “Grafika i Rysunek” /ze zbiorów BWA i UP/ – “W świecie książki dziecięcej” /ekspozycja zorganizowana wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Pile/ -“Salon najmłodszych” /prezentacja działalności edukacyjnej BWA i UP/ – “Janusz Kapusta w New York Times” Rysunek satyryczny – “Polska szkoła plakatu” /ze zbiorów BWA i UP/ – “Z lekcji widzenia”- Pokaz prac uczniów Anny Lejby – Grażyna Kielińska – Malarstwo

2003

– Salon Pilski Art.’2002 – Eugeniusz Ćwirlej – Malarstwo – “WIR MY” – Malarstwo, rzeźba, działania paraplastyczne /ekspozycja zorganizowana przez BWA w Bydgoszczy/ – Alfred Aszkiełowicz – Malarstwo – Grafika – ks. Tadeusz Furdyna – “Misterium światła” /64 projekty witraży, 9 obrazów olejnych/ – Anna Szymanek – “Rysunek, ceramika, malarstwo” – Jerzy Puciata – Malarstwo – Józef Petruk, Wiesław Koronowski, Rafał Boettner-łubowski – Rzeźba – Janusz Argasiński – Malarstwo /30 lat pracy twórczej/ – Wystawa poplenerowa Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Spotkania Twórców – CZŁOPA ‘2002 – Barbara Pierzgalska-Grams “Światło – niecierpliwe poszukiwania” /wystawa pastele/ – Arkadiusz Zenela – “Pasja życia” – Malarstwo /wystawa pośmiertna/

2004

– Salon Pilski Art.’2003 – Hanna Ograbisz-Krawiec “Przyczółki przyziemności” – Rzeźba – Janusz Korpal – “Dęby rogalińskie” Fotografia – “Sztuka europejska” Malarstwo – Grafika – Fotografia /z kolekcji BWA i UP/ – Tadeusz Wyrwa-Krzyżański – “Z księgi symboli”- Rysunek /wystawa jubileuszowa – 35 lat pracy twórczej/ – Ewa Podolak – “TRANSFORMACJE” – Pastel /wystawa jubileuszowa – 35 lat pracy twórczej/ – Eugeniusz Repczyński – “Obrazy portretowe” Malarstwo – Wystawa poplenerowa Interdyscyplinarnych Spotkań Twórców – CZŁOPA ‘2003 – “Salon najmłodszych” /prezentacja działalności edukacyjnej BWA i UP/ – Eugeniusz Ćwirlej – “Malarstwo pejzażowe” – Danuta Karasińska – Malarstwo – Pavel Hlavaty/Czechy/ – Grafika – Agnieszka Ulanowska -“Moto Salon” /dyplom ASP – 2004/

2005

– Salon Pilski Art.’2004 – Josef Vachal i inni /symbolizm i poetyzm w grafice czeskiej I połowy XX wieku/ – Wido Buller – Rzeźba – “W świecie książki dziecięcej”/ekspozycję zorganizowano wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Pile/ – Gertraud Maria Baudy – “Pismo obrazowe” /malarstwo/ – Eugeniusz Ćwirlej – Malarstwo /wystawa jubileuszowa/ – Józef Stolorz – Malarstwo – Roman Kosmala – Rzeźba – Michał Bajsarowicz – Malarstwo

– Wystawa poplenerowa Międzynarodowe Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOOPA ‘2004 – Salon Najmłodszych /prezentacja działalności edukacyjnej BWA i UP/ – Marta Tomaszewska – Malarstwo – Joanna Wysocka – “Komunikaty wizualne” Grafika – Milena Michałek-Toczek “Jasność bywa iluzoryczna” – Grafika – Agnieszka Malinowska-Kołcon – Fotografia – Tomasz Perlicjan – Malarstwo

2006

– Salon Pilski Art.’2005 – “Andersen – człowiek i pisarz” /wystawa przygotowana przez Muzeum Miasta Odense/ – Anna Janiak – Malarstwo /jedwab malowany/ – Eugeniusz Repczyński – “Malarstwo figuralne” /wystawa jubileuszowa/ – Mike Abrahams Wiara – Faith – Fotografia – Małgorzata Filarecka, Tomasz Lewiński – Malarstwo – Ilona Sapka – “Mój pejzaż” – Malarstwo – Piękna książka /wystawa ilustracji zorganizowana wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Pile/ – Izabela Idzikowska – Grafika – Stanisław Pręgowski – Fotografia /wystawa jubileuszowa/ – Wystawa poplenerowa Międzynarodowe Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOOPA ‘2005 – Salon Najmłodszych /prezentacja działalności edukacyjnej BWA i UP/ – Renata Wojnarowicz – Malarstwo – Lech Biernacki – Malarstwo kartonowe – Olga Tykwińska – Przed debiutem – Fotografia

2007

11 maja –  w Galerii BWAiUP w Pile przy ul. Ludowej  wystawa  malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza

23 maja – odbyła się biesiada literacka.

27 maja – benefis z okazji 25-lecia pracy twórczej Jerzego Utkina.

15 czerwca  – wystawa akwafort Franziski Uhl – niemieckiej artystki, specjalizującej się w grafice i rzeźbie.

21 czerwca – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile oraz Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zorganizowali spotkanie z autorem kryminałów Markiem Krajewskim. –

3 – 14 września – Plener artystyczny „Zapis przestrzeni” (31. edycja)

26 października – Mała Galeria BWAiUP w Pile. „Nieoczekiwane piękno”fotografia

28 grudnia – wernisaż wystawy: 31. Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego Salon Pilski ART 2007.

2008

28 lutego – wystawa malarstwa Agnieszki Opali „Samotność kontrolowana”.

14 marca – w Małej Galerii Biura Wystaw Artystycznych wystawa „Salon najmłodszych”.

18 kwietnia  -w Małej Galerii BWA przy ul Boh. Stalingradu w Pile wystawaRafała Boettnera-Łubowskiego pod tytułem „Cytacje”.

9 maja –  wystawa prac Hanny Marii Ograbisz-Krawiec PARAWANY I PO-MOSTY.

23 maja – wystawa promocyjna fotografii i malarstwa Marzeny Marii Twardawej pt. „Paris, je t’aime…”

6 czerwca – wystawa rysunku i malarstwa Stefana Sławińskiego pt. ŚLAD DOTYKU.

11 lipca – wystawa Joanny Gugały (rzeźba) i Marty Tomaszewskiej (malarstwo).

1 sierpnia – w Małej Galerii BWAiUP wystawa Małgorzaty Białej „Spotkanie z aniołami”.

22 sierpnia  – wystawa Rosława Szaybo „Piękno użyteczne”.

12 września –  40-lecia pracy twórczej Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego,  w Małej Galerii wystawa  rysunków pod tytułem „Zaciemnienia stare i nowe”.

19 września –  wystawa Sąsiedzi • Nachbarn • Naboer • Neighbours.

17 października – w Małej Galerii BWA i UP w Pile wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej i Gabriela Grabczyńskiego pod tytułem „Cytat”.

18 listopada  – w galerii BWAiUP przy ul. Ludowej 11 odbył się koncert jazzowy kwintetu New Bone.

21 listopada – w Małej Galerii wystawa malarstwa i grafiki sześciu artystek wywodzących się z Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

28 listopada – w Galerii BWAiUP przy ul. Ludowej 11 w Pile wystawa tkaniny unikatowej autorstwa Barbary Pierzgalskiej – Grams.

19 grudnia – w Małej Galerii wystawa malarstwa Janusza Argasińskiego związanej z 35-leciem jego twórczości.

29 grudnia – Salon Pilski Art 2008

2009

30 stycznia – w Małej Galerii wystawa malarstwa Renaty Wojnarowicz.

12 lutego –  w Salonie BWAiUP odbył się koncert Janusza Strobla (gitara) i Anny Stankiewicz (śpiew).

20 lutego  – wystawa poplenerowa „Malwa ’08”.

13 marca –  w Małej Galerii BWA wystawa studentów WSSU w Szczecinie.

27 marca – wystawa malarstwa i rysunku Sylwii Sosnowskiej

24 kwietnia –  wystawa malarstwa Marka Haładudy.

8 maja – w Małej Galerii BWAiUP wystawa malarstwa Iwony Widawskiej na 30-lecie pracy twórczej.

16 maja – w ramach ogólnoeuropejskiej Nocy Muzeów odbyły się różnorodne imprezy w pilskim BWA.

5 czerwca – w Małej Galerii BWAiUP wystawa pasteli Barbary Pierzgalskiej-Grams pt. Impresje…

26 czerwca – wyatawa Adama Wsiołkowskiego, rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

10 lipca – w Małej Galerii wystawa Dyplomy ’09, na której zaprezentowano prace dyplomowe trójki absolwentów wzornictwa.

24 lipca – wystawa Linasa Domarackasa – Rozwodniona historia.

7 sierpnia –  wernisaż prac członków i członkiń zespołu plastycznego prowadzonego przez Ewę Podolak.

28 sierpnia – wystawa malarstwa Lucyny Pach pod tytułem W poszukiwaniu antynomicznych stanów.

4 września – wystawa malarstwa Agnieszki Stańczyk.

31 sierpnia.–12 wrzesnia – odbył się plener artystyczny pod nazwą 33. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – „MIĘDZY NAMI” – Malwa 2009.

25 września – wystawa 3 × grafika – Mackiewicz, Rygielski, Zajko.

9 października – w Małej Galerii BWAiUP wystawa malarstwa Tomasza Perlicjana Figurabstra

23 października – wystawa malarstwa Kazimierza Rocheckiego pt. Ziemia i powietrze.

6 Listopada – w Małej Galerii BWAiUP wystawa Andrzeja Tomczaka pt. Dla Was – ilustracje. –

20 listopada –  wystawa fotoGRAFIKA Zofii Kawalec-Łuszczewskiej.

27 listopada – odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu przy ulicy Okrzei 11, w którym znalazły miejsce dwie instytucje kulturalne: Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” oraz Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych.

11 grudnia – w Małej Galerii BWA wystawa prac członków Związku Artystów Plastyków. Związek Artystów Plastyków

30 grudnia – odbył się uroczysty wernisaż XXXIII Salonu Pilskiego „Art 2009”.

2010

29 stycznia – w Małej Galerii BWAiUP przy ul. Boh. Stalingradu 7 wystawa rysunku Agnieszki Ulanowskiej pt. Życie – Pasja – Flamenco.

19 lutego – wystawa poplenerowa  33. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców MIĘDZY NAMI Malwa 2009

25 lutego – w Trzcianeckim Domu Kultury otwarto wystawę Salon Pilski Art 2009.

12 marca –  w Małej Galerii wystawa Adama i Patrycji Półtorak pt. ZACZAROWANY OGRÓD

26 marca – wystawa malarstwa Eugeniusza Repczyńskiego.

23 kwietnia – w Małej Galerii BWAiUP wystawa „Pasja i nauka”.

7 maja –  wystawa: 22. Biennale Ilustracji Bratysława 2009 oraz Józef Wilkoń – ilustracje i rzeźby.

15 maja – Noc Muzeów

21.maja – Galeria Mała –  wystawa Zofii Kawalec-Łuszczewskiej.

11 czerwca – wystawa Mirosławy Rocheckiej z Torunia.

25 czerwca – Galeria Mała –  wystawa malarstwa i grafiki komputerowej pani Pauliny Brodowskiej.

12 lipca – odbył się pierwszy koncert konkursowy II Międzynarodowego Mistrzowskiego Przeglądu Muzycznego

23 lipca – wystawa malarstwa – Anna Kabacińska – Banaszkiewicz

30 lipca – w Małej Galerii BWA i UP przy ul. Boh. Stalingradu 7 otwarta została wystawa grafiki komputerowej Ryszarda Stanisława Dereżyńskiego pt. “IMPRESJE”.

20 sierpnia –  retrospektywna wystawa malarstwa profesora Lecha Wolskiego z Torunia.

17 września – wystawa z cyklu Forum Malarstwa Polskiego pt. “Widzieć”.

29 września –  koncert kwartetu jazzowego w skład którego wchodzili: Jan Ptaszyn Wróblewski – tenor sax, Wojciech Niedziela – piano, Jacek Niedziela – bass, Marcin Jahr – drums.

22 października –  wystawa prac artystów z Okręgu Schwalm-Eder / Niemcy pt. „Spotkania – Begegnungen” oraz wystawa plakatów Marii Mileńko.

26 listopada – Elżbieta Wasyłk (malarstwo) – CHOPIN I INNE OBRAZY, RAFAŁ BOETTNER-ŁUBOWSKI, ROMAN KOSMALA (RZEŹBA)- KOMPOZYCJE PRZESTRZENNE, JAN SZWEDZIŃSKI (FOTOGRAFIA ARCHIWALNA)- ZNTK – PAMIĘĆ I WDZIĘCZNOŚĆ

9 grudnia – JP TRIO – koncert. „Inspiracje, interpretacje, stylizacje”

10 grudnia – spotkanie z autorami książki “Wyprawa za horyzont”

30 grudnia – Salon Pilski Art 2010 – 34. Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego

2011

12 marca –  wystawa artysty grafika Dariusza Kacy.

25 marca – koncert: N. Paganini, J. Sibelius, J. Brahms, J. S. Bach i F. Chopin. Utwory te w mistrzowskim wykonaniu zaprezentowali nam: Sebastian Czaja – skrzypce i Michał Francuz – fortepian i solo Aleksander Kistowski – fortepian.

8 kwietnia – wystawa prac Jarosława Chrabąszcza dr. hab. prof. Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

29 kwietnia – spotkanie i Finisaż wystawy związane z rocznicą śmierci artysty malarza wywodzącego się ze środowiska pilskiego – Andrzeja Mikołaja Sobolewskiego.

6 maja – wystawa malarstwa, grafiki i rysunku krakowskiego artysty Jacka Sroki.

14 maja – Noc Muzeów

10 czerwca – wystawa Jana Kantego Pawluśkiewicza. na spotkaniu z Justyną Szymańską można było poszerzyć wiadomości z zakresu ogrodów i architektury w malarstwie.

10 czerwca – KOBIETA TWÓRCA – KOBIETA TEMAT W MALARSTWIE, RYSUNKU, GRAFICE

15 czerwca – w sali Młodzieżowego Domu Kultury rozbrzmiewało muzyką jazzową, rockową, bluesową. A wszystko za sprawą zorganizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych koncertu JAREK ŚMIETANA TRIO, z którym wystąpiła amerykańska wokalistka i pianistka KAREN EDWARDS. Zagrali również MARCIN LAMCH – kontrabas, gitara basowa, JACEK PELC – perkusja, no i oczywiście JAROSŁAW ŚMIETANA – gitary.

17 czerwca –   spotkanie z Jerzym Utkinem

8 lipca – Mariusz Gutowski „I’M JUST WORKING”

15-19sierpnia – III MUSIC FESTIVAL & MASTER CLASS

26 sierpnia – w niemieckim Willinghausen została otwarta poplenerowa wystawa prac uczestników Interdyscyplinarnych Spotkań Twórców – MALWA 2010.

05.września – Kazimierz Lemańczyk – „Poszukiwania”

9.września – MONIKA SHADED „NA WOLNĄ PRZESTRZEŃ” – malarstwo, DARIUSZ ZATOKA „BLACK SUN” – fotografia

Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – MALWA 2011 – LUCHOWO

18listopada – JESÚS MIGUEL SOLER RODRÍGUEZ wartości nieznane

30 grudnia – 35. Salon Pilski ART’2011

2012

10 lutego – 35 Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – MALWA 2011 – wystawa poplenerowa

16 marca – Justyna Grzebieniowska „W RYTMIE…”

21 kwietnia – Wiesława Markiewicz „Malowane światłem”

19 maja – Pilska Noc Muzeów

25 maja – Anna Lenkiewicz – malarstwo i małe formy rzeźbiarskie

12 czerwca – Koncert – Arkadiusz Śmigielski – skrzypce, Tomasz Śmigielski – wiolonczela, Małgorzata Śmigielska– fortepian

29 czerwca – Multimedialny wieczór poezji

30 czerwca – Andrzejowi Brzeskiemu

6 lipca – Kobieta twórca – kobieta temat, Pasja i nauka

12 lipca – Eugeniusz Repczyński – malarstwo, Hotel Gromada

3 sierpnia – Alan Metnick – ‚Every Picture Tells A Story’

28 sierpnia – IV MUSIC FESTIVAL & MASTER CLASS

7 września – Katarzyna Podgórska – Glonti – ROOMS

9 – 17 września – Inerdyscyplinarne Spotkanie Twórców – Człopa

12 października – Marek Przybył „PODRÓŻE WYOBRAŹNI” – malarstwo

14 października – 4 ALTERNATYWY

10 października – „Rozmowy o sztuce” spotkanie z grafikiem i malarzem Alfredem Aszkiełowiczem

9 listopada – Barbara Pierzgalska-Grams, PRZENIKANIE – tkanina, malarstwo

14 listopada – Lucyna Pach – malarstwo, Galeria Sztuki, Hotel Gromada w Pile

22 listopada – Spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce” z Barbarą Pierzgalską – Grams

11 grudnia – Starosta nagrodził ludzi kultury

28 grudnia – Salon Pilski Art 2012 – Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego

2013

15 lutego – Zenon Windak „KOLOROWY PARADOKS” – malarstwo

20 lutego – Stanisław Pręgowski – „ROZMOWY O SZTUCE”  – „Fotografia w technologii gumy”

21 lutego – Renata Wojnarowicz – malarstwo – Galeria Sztuki Hotel Gromada

06 marca – Lekcja w Galerii

15 marca – Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOPA 2012 – wystawa poplenerowa

19 marca – „ROZMOWY O SZTUCE” – spotkanie z artystą malarzem Januszem Argasińskim

12 kwietnia – Wystawa rysunku Edwarda Krefta i Tadeusza Ogrodnika

10 maja – w BWA i UP  wystawa profesora Marcina Berdyszaka – rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

18 maja – Noc Muzeów w Galerii BWA i UP

28maja –  Galeria Sztuki Hotel Gromada; Andrzej Podolak – malarstwo

7 czerwca – 20 LECIE GALERII MIEJSKIEJ W MOSINIE

8 czerwca – wystawa Alfreda Aszkiełowicza pt. „Ptaki i inne zwierzęta”.

13 czerwca – Koncert: A. Śnioszek, T. Śmigielski, M. Śmigielski

19 czerwca – Spotkanie z artystą plastykiem Ewą Podolak

28 czerwca – 12 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI NA RZECZ MIESZKAŃCÓW DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W RZADKOWIE

5 lipca – „Spotkanie po latach” – wystawa prac absolwentów Szkoły Reklamy i Dekoracji w Pile (1963/1964) /

2 sierpnia – Współczesne oblicza realizmu – wystawa ze zbiorów BWA i UP w Pile

18-23 sierpnia – V Music Festival & Master Class Piła 2013

30 sierpnia – Wymiary czasu i przestrzeni /10 lat Galerii Muzeum Staszica w Pile

7 – 17 sierpnia – INTERDYSCYPLINARNE SPOTKANIA TWÓRCÓW – CZŁOPA 2013

19 września – Edward Kreft – rysunek, Galeria Sztuki Hotel Gromada

27 września – Eugeniusz Repczyński …malarstwo

2 października – Spotkanie z Eugeniuszem Repczyńskim w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce”

25 października – Bartłomiej Otocki – „Utrata kontroli” – malarstwo, fotografia

13 listopada – Spotkanie z Grażyną Banaszkiewicz

22 listopada – Wiesław Napierała RZEŹBA TERAKOTOWA

18 grudnia – Tomasz Perlicjan, „Portrety i tła”. Galeria Sztuki Hotel Gromada

27 grudnia – Salon Pilski ART

2014

14 lutego – „Człowiek i morze” Andrzej Bobrowski, Arkadiusz Marcinkowski – grafika, obiekty

14 marca – 37. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOPA 2013; „WOLNOŚĆ TO RÓŻNORODNOŚĆ”

21 marca – spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce” z artystą plastykiem Małgorzatą Białą pt. „Tajniki Monotypii”

28 marca – wystawa Małgorzaty Białej pt. „Anielskie wymiary”; Galeria Sztuki Hotel Gromada

11 kwietnia – Zdzisław Mackiewicz – Grafika

5 maja – spotkanie / wystawa – 10 – lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

9 maja – wystawa Grzegorz Wnęk „20 obrazów z figurą w tle” – malarstwo

17 – 18 maja Noc Muzeów

30 maja – spotkanie z artystą plastykiem Rafałem Łuszczewskim pt.  „Malarstwo – subiektywne spojrzenie”.

6 czerwca – JEDNOŚĆ / JEDNOSTKA – PROGRES; Wystawa prac pedagogów Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego, Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

4 lipca – „FORMA i TREŚĆ” wystawa ze zbiorów własnych BWA i UP w Pile oraz wystawa „Pasja i nauka”.

24 lipca – Alfred Aszkiełowicz – malarstwo, Galeria Sztuki Hotel Gromada

1. września – Natalia Wegner / Bogdan Wegner – malarstwo

16 – 23 sierpnia – Music Festival & Master Class Piła

29 sierpnia – Marian Kasperczyk BACK TO FRONT PAINTING

27 sierpnia – 5 września – Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOPA 2014; „REALNE – „NADREALNE””

26 września  – Od mimesis do abstrakcji; ExPozycja, ExKatedra.

4 października – Stanisław Pręgowski FOTOGRAFIA

25 listopada – Koncert jazzowy „Musical Bridges”.

10 listopada – NARODOWE  ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁŚCI – III KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY MUZYKI POLSKIEJ

21 listopada – Aleksandra Simińska „RÓŻOWE DRZEWO” – malarstwo

28 listopada – Anna Lejba – bez.miary, tkanina; Galeria Sztuki Hotel Gromada

30 grudnia – Salon Pilski ART 2014; 38 Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego

2015

27 stycznia – Spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce” z reżyserem filmów dokumentalnych, poetką, dziennikarką i fotografem Grażyną Banaszkiewicz

6 lutego – 38. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców, Człopa 2014; REALNE – „NADREALNE”

6 marca – Spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce” z Wojciechem Beszterdą – o twórczości Anastazego B. Wiśniewskiego (1943 – 2011).

13 marca – Andrzej Tomaszewski – malarstwo / rysunek

18 marca – Galeria Sztuki Hotel Gromada; Janusz Argasiński – malarstwo

27 marca – Spotkanie z artystą malarzem Andrzejem Tomaszewskim

10 kwietnia – TOŻSAMOŚĆ / IDENTITÉS PLURIELLES

15 maja – Adam Myjak  – RZEŹBA

16 maja 2015 – Pilska Noc Muzeów

12 czerwca – Grzegorz Ratajczyk „MALARSTWO – PRAGNIENIE – SPEŁNIENIE”

17 czerwca – Paula Marinelli „Kraina sześciu mieczy” – malarstwo, Galeria Sztuki Hotel Gromada

19 czerwca – Warsztaty Pauli Marinelli pt. „Kamień zaufania” – Galeria BWA i UP w Pile

10 lipca – Eugeniusz Ćwirlej (1925 – 2007), Andrzej Mikołaj Sobolewski (1955 – 1999) – wystawa malarstwa ze zbiorów BWA i UP w Pile

31 lipca – Ewelina Gmerek – RYSY / fotografia

13 – 21 sierpnia – Music Festival & Master Class Piła

28 sierpnia – Anastazy B. Wiśniewski – Przystanek na żądanie.

9 września  – Spotkanie z malarką Elżbietą Wasyłyk – OBSZARY REFLEKSJI – POKAZY INDYWIDUALNE.

25 września –  wystawa OBSZARY REFLEKSJI – POKAZY INDYWIDUALNE.

29 września – Galeria Sztuki Hotel Gromada; Katarzyna Olter – Wewnętrzne percepcje – fotografia

23 października – Krótka historia człowieka w malarstwie Elżbiety Wasyłyk

27 października – Wykład Jerzego Brukwickiego „Pierwsze pięć lat po wyzwoleniu. Realizm socjalistyczny (1949 – 1956)”

11 listopada – Koncert pt. ” W krainie uśmiechu” – arie z najpiękniejszych oper i operetek

20 listopada – Rafał Łuszczewski; ZNAMIĘ

24 listopada – Wykład Jerzego Brukwickiego pt. Arsenał ’55. Różne oblicza odwilży (1955-1968). Polska szkoła plakatu.

29 grudnia – Salon Pilski ART’2015

2016

10 lutego – Bogusława Różańska „Blisko natury” – malarstwo; Galeria Sztuki Hotel Gromada

19 lutego – „ŚLAD” 39. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – Człopa 2015

23 lutego – Wykład Jerzego Brukwickiego pt. „Dzieje sztuki polskiej po 1945 roku”. Schyłek lat 60., lata 70. – czas nowej figuracji, neoawangardy, nowych form wypowiedzi artystycznych.

18 marca –  Joanna Imielska – czasopisanie / malarstwo, rysunek.

7 kwietnia – spotkanie z Martą Mrówką w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce” pt. „Obecny/obecna”.

15 kwietnia – Michał Kubiak „Portret rzeźbiarski a osobowość”

26 kwietnia – wykład Jerzego Brukwickiego w ramach cyklu „Rozmowy o sztuce” pt. „Dzieje sztuki polskiej po 1945 roku”. Lata 80. Sztuka niezależna.

13 maja – Tomasz Perlicjan – Postneognoza w obrazach XXX.

14 maja – Pilska Noc Muzeów w BWA i UP

10 czerca – Współczesana Sztuka Japonii i Tajwanu

14 czerwca – Galeria Sztuki Hotel Gromada; Robert Judycki „Z lotu ptaka” – fotografia

21 czerwca – Wykład Jerzego Brukwickiego pt. „Dzieje sztuki polskiej po 1945 roku” – po roku 1989 – ostatnie dwudziestopięciolecie.

 

Wszystkie wcześniejsze relacje wideo do pobrania z naszego serwera:

Art 2006 Salon Pilski. Trzecia część relacji z wystawy – prezentacja wystawionych prac. Format: WMV 360×288; Czas 7:58; Rozmiar: 14,90 MB.

ART 2006 Salon Pilski. Oficjalna część wernisażu – pierwsza część relacji. 28 grudnia 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 14:00; Rozmiar: 23,00 MB

Piękna Książka. Wystawa ilustracji do książki dziecięcej. 4 października 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 2:23; Rozmiar: 3,13 MB

Olga Tykwińska – PRZED DEBIUTEM – fotografia. 29 września 2006. Mała Galeria BWAiUP, ul. Boh.Stalingradu 7; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 3:19; Rozmiar: 5,16 MB

Art 2006 Piękna Książka Olga Tykwińska Pomilczymy o wszystkim Ilona Sapka

Jerzy Utkin – POMILCZYMY O WSZYSTKIM. 27 września 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 4:46; Rozmiar: 4,71 MB

Lech Biernacki – malarstwo kartonowe. 18 sierpnia 2006. Mała Galeria BWAiUP, ul. Boh.Stalingradu 7; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 4:34; Rozmiar: 8,24 MB

Renata Wojnarowicz – malarstwo. 9 czerwca 2006. Mała Galeria BWAiUP, ul. Boh.Stalingradu 7; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 4:16; Rozmiar: 7,44 MB

Lech Biernacki The Globetrotters Salon Najmłodszych Eugeniusz Repczyński Eugeniusz Repczyński - wywiad

Salon Najmłodszych. 28 kwietnia 2006. Mała Galeria BWAiUP, ul. Boh.Stalingradu 7; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 4:09; Rozmiar: 7,23 MB

Eugeniusz Repczyński – 40-lecie pracy twórczej. 7 kwietnia 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 7:00; Rozmiar: 10,50 MB

Eugeniusz Repczyński – wywiad. 7 kwietnia 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 6:13; Rozmiar: 5,74 MB

Człopa 2005 – wystawa poplenerowa. 10 marca 2006. Mała Galeria BWAiUP, ul. Boh. Stalingradu 7; Format: Windows Media Video 360×288; Czas: 5:06; Rozmiar: 8,84 MB

Janiak Anna – malarstwo – jedwab malowany. 24 lutego 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 352×288; Czas: 4:18; Rozmiar: 9,91 MB

Hans Christian Andersen Anna Janiak Człopa 2005 Art 2005 Salon Pilski Michał Bajsarowicz

HANS CHRISTIAN ANDERSEN – Człowiek i pisarz – wystawa. 13 lutego 2006. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video 320×240; Czas: 4:37; Rozmiar: 7,72 MB

Roman Kosmala Milena Michałek-Toczek Józef Stolorz Joanna Wysocka City Jazz Trio

Gertraud M. Baudy – malarstwo. 3 czerwca 2005. Galeria BWAiUP, ul. Ludowa 11; Format: Windows Media Video; Czas: 3:56; Rozmiar: 5,86MB

Miłego oglądania.