Laureaci konkursów dla Niepodległej

Laureaci konkursów dla Niepodległej

W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile 10 listopada nagrodzono laureatów czterech konkursów organizowanych z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości: literackiego, recytatorskiego, piosenkarskiego i plastycznego.

Konkursy odbyły się w ramach projektu „Dni Niepodległej Ojczyzny w Powiecie Pilskim”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 – w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Miały charakter powiatowy i ogólnopolski.

Laureatom gratulacje złożył m.in. Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

 

Lista laureatów:

19 października 2018r. w sali widowiskowej MDK „ISKRA” w Pile, odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki „ŚPIEWAMY PO POLSKU”.

W KATEGORII 6-9 LAT:

I MIEJSCE Liliana Ligenza

II MIEJSCE Maja Zacharska

II MIEJSCE Larisa Grams

W KATEGORII 10-12 LAT:

I MIEJSCE Matylda Jodda

II MIEJSCE Wiktoria Piepiora

III MIEJSCE Aleksandra Kopacz

W KATEGORII 13-15 LAT:

I MIEJSCE Agata Brandenburger

II MIEJSCE Daria Badzińska

III MIEJSCE Sandra Brauer

W KATEGORII POWYŻEJ 16 LAT:

I MIEJSCE Zuzanna Tymper

II MIEJSCE Michalina Zgaińska

III MIEJSCE Jagoda Pachowicz

 

12 października 2018 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA”

W KATEGORII KLASY: I-III szkoły podstawowe

I MIEJSCE Olga Słowińska

II MIEJSCE Aleksandra Kobryń

III MIEJSCE Anita Wieczorek

W KATEGORII KLASY: IV-VIII (w tym gimnazja)

I MIEJSCE Milena Dawidziuk

II MIEJCSE Martyna Misterkiewicz

III MIEJSCE Aleksander Licznerski

III MIEJSCE Klaudia Alichniewicz

W KATEGORII SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I MIEJSCE Emilia Szymańska

II MIEJSCE Milena Cabańska

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Pocztówkę „POSKA TO MOJA OJCZYZNA”.

NAGRODY RÓWNORZĘDNE:

Alicja Głyżewska

Mateusz Świderski

Amelia Pettke

Martyna Jachczyk

Kamil Wawrzon

Kewin Firlej

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki „CZYM JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?”

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJUM

I MIEJSCE Dominika Liszkiewicz

II MIEJSCE Julia Musiał

III MIEJSCE Zofia Kałużna

W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH:

I MIEJSCE Weronika Pytlarz

II MIEJSCE Kinga Kalinowska

III MIEJSCE Julia Opiłowska

W KATEGORII AUTORZY DOROŚLI:

I MIEJSCE Andrzej Jan Rubik

II MIEJSCE Monika Mrotek

III MIEJSCE Aleksandra Wojciechowska